موضوعات
البرز

البرز؛ سومین تولیدکننده تخم‌مرغ در کشور

نویسنده:
مدیرعامل اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان گفت: البرز سومین تولید کننده تخم مرغ کشور است . باید مردم استان را نسبت به مصرف تخم‌مرغ ترغیب کرد...
1396/07/19
مدیرعامل اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان گفت: البرز سومین تولید کننده تخم مرغ کشور است . باید مردم استان را نسبت به مصرف تخم‌مرغ ترغیب کرد.
«پژمان قنبرزاده» در آیین نمادین روز جهانی تخم مرغ در گفت و گو با ایرنا افزود: اتحادیه مرغ تخم گذار استان البرز امسال برای اولین بار شروع به ترویج مصرف تخم مرغ در بین اقشار مختلف مردم کرده است.
وی در خصوص دلیل این کار اظهار کرد: تخم مرغ کامل‌ترین غذای موجود در طبیعت است و منبع بسیار غنی از پروتئین حیوانی است که یکی از معدودترین منابع ویتامین D بوده و بیش‌ترین مقدار جذب در بدن انسان را دارد و همه اسیدهای آمینه که برای رشد بدن نیاز است را به صورت یکجا دارد. این مسئول گفت: اگر بتوانیم مصرف تخم مرغ را در کودک و نوجوان به صورت منظم «هر روز با یک تخم مرغ» نهادینه کنیم   طبق بررسی آماری شاهد رشد فکری، جسمی و افزایشی ایمنی بدن در نسل آینده خواهیم بود.
قنبرزاده به ذهنیت به وجود آمده در مورد کلسترول بالای تخم مرغ اشاره کرد و افزود: هر تخم مرغ حاوی 213 میلی گرم کلسترول است . میزان مورد نیاز بدن برای دریافت کلسترول در روز 300 میلی گرم است و در افرادی که چربی خون دارند این میزان به 200 میلی گرم کاهش می‌یابد پس با مصرف یک تخم مرغ در روز هیچگونه مشکلی در میزان کلسترول نخواهیم داشت.
وی ادامه داد: هر تخم مرغ شامل 65 درصد آب، 12 درصد پروتئین و 11 درصد چربی است. بنابراین با یک بررسی متوجه می‌شویم که چه میزان از پروتئین و چربی با کوچک‌ترین اندازه پروتئین حیوانی می‌تواند به بدن انسان رسانده شود.
مدیرعامل اتحادیه مرغداران تخم گذار استان گفت: البرز به عنوان پایلوت در زمینه ترویج مصرف تخم مرغ در بین کودکان و خانواده‌ها انتخاب شده است.
وی افزود: سرانه مصرف تخم مرغ در ایران 198 عدد برای هر فرد در سال است که در برنامه 5 سال آینده برای مصرف 260 تخم مرغ در سال گام‌های اساسی برداشته می‌شود.
ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code