موضوعات
البرز

در شهرچه خبر؟

اعتبار میلیاردی برای ساخت بزرگراه اصلی شهر

نویسنده:
سخنگوی شورای اسلامی شهر كرج گفت: 420 میلیارد ریال اعتبار برای بزرگراه شمال به جنوب این كلانشهر در بودجه 94 شهرداری تخصیص یافت.
1393/12/18
به گزارش همشهری، «داود وحیدی» با اشاره به مشخص شدن میزان اعتبار 7طرح بزرگ عمران شهری در بودجه سال آینده شهرداری گفت: نمایندگان مردم در پارلمان شهری با هدف تقویت خدمت‌رسانی به شهروندان و توسعه زیرساخت‌های شهری در حال بررسی لوایح بودجه 94 شهرداری كرج و سازمان‌های تابعه هستند و با در نظر گرفتن صرفه و صلاح شهر و شنیدن نظرات موافق و مخالف به تصویب یا رد پیشنهادهای مطرح شده می‌پردازند.
وی با تأكید بر اینكه ساخت بزرگراه شمالی و كمربندی جنوبی شهر یكی از اولویت‌های جدی مدیریت شهری برای كاهش ترافیك درون‌شهری و غلبه بر معضل آلودگی هوا است، پیش‌بینی كرد كه سال 95 شاهد افتتاح بخشی از این طرح حساس ترافیكی باشیم.
وحیدی با اشاره به اینكه رسیدگی به وضعیت معابر شهر از مطالبات جدی شهروندان از مدیریت شهری است، گفت: نمایندگان مردم با درك صحیح از اولویت‌های عمرانی و پاسخ مثبت به نیازهای شهر و شهروندان، بالغ بر 900 میلیارد ریال اعتبار برای ترمیم و روكش و آسفالت‌ریزی در معابر اصلی و فرعی در نظر گرفتند.
به گفته سخنگوی شورای اسلامی شهر كرج، تقاطع غیرهمسطح حصارك كه اكنون بخشی از آن در حال اجرا است، به‌عنوان یكی از كلان‌ترین طرح‌های عمرانی مدیریت شهری در سال 94 به‌صورت ویژه مد نظر پارلمان شهری قرار گرفت و موفق به اخذ اعتبار 250 میلیارد ریالی شد. نماینده مردم كرج در پارلمان شهری در ادامه به برنامه‌ریزی‌ها برای ساخت2 تقاطع غیر‌همسطح شهید آجرلو و میانجاده اشاره و كرد: ساخت تقاطع‌های غیرهمسطح موجب تسهیل در عبور و مرور وسایل نقلیه می‌شود و با كاستن از بار ترافیكی معابر، به صرفه‌جویی در انرژی، هزینه و زمان شهروندان منجر می‌شود. بر همین اساس، شورا برای تخصیص بودجه 250 میلیارد ریالی برای آغاز عملیات اجرایی آنها به شهرداری مجوز داد.  به گفته اعتبار تخصیص یافته به اجرای طرح‌های پیاده‌روسازی، جدول‌گذاری، جمع‌آوری آب‌های سطحی، این رقم را بالغ بر 570 میلیارد ریال اعلام كرد كه بر اساس اولویت‌ها بین مناطق 12‌گانه این كلانشهر توزیع می‌شود.  وحیدی اعتبار تملك اراضی در بودجه 94 شهر را نیز 4 هزار و 60 میلیارد ریال ذكر كرد و گفت: انجام ادامه عملیات عمرانی برخی طرح‌ها نیازمند تملك اراضی و املاك واقع در مسیر اجرای طرح است كه این اعتبار با تعیین اولویت‌ها كه احتمالاً مربوط به تقاطع‌های غیر‌همسطح، تملك املاك در محدوده خیابان شهید مطهری، خیابان حضرت ولی‌عصر(عج) مهرشهر، خیابان شهدای اقتدار در فردیس و پل حامی خیابان تهران می‌شود، هزینه می‌شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code