موضوعات
البرز

استقبال البرزی‌ها از طرح «حافظان وحی»

نویسنده:
مدیرکل ارشاد اسلامی البرز با اشاره استقبال البرزی‌ها از طرح حافظان وحی از جذب 2 هزار نفر حافظ قرآن در استان خبر داد...
1396/07/19
مدیرکل ارشاد اسلامی البرز با اشاره استقبال البرزی‌ها از طرح حافظان وحی از جذب 2 هزار نفر حافظ قرآن در استان خبر داد. به گزارش مهر «علی خیلدار» به جذب ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار در حوزه فرهنگ استان اشاره کرد و گفت: این مهم از سوی بخش خصوصی و در بازده زمانی 3 ماه انجام شده است.
وی در ادامه به اجرای طرح حافظان وحی در استان خبر داد و افزود: در 3 ماه گذشته و با اجرای این طرح 2 هزار نفر جذب شده‌اند. برای افراد جذب شده کارگاه‌های آموزشی برگزار می‌شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان استقبال از طرح حافظان وحی را پرشور اعلام کرد و افزود: البرز در این زمینه الگویی ارائه کرده است که امیدواریم در سطح کشور اجرا شود. خیلدار با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآنی در کشور، گفت: طبق پیش بینی‌های انجام شده در البرز ۲۵۰ هزار نفر حافظ قرآن خواهیم داشت.
 وی با اشاره به اهمیت ورود خیران به حوزه فرهنگ و هنر، گفت: در این زمینه اقدامات خوبی در استان انجام شده است.
خیلدار با اشاره به حضور خیران فرهنگی در نمایشگاه کتاب استان، گفت: بسیاری از فعالیت‌های فرهنگی بدون اعتبارات دولتی انجام می‌شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان با اشاره به دغدغه‌های موجود در حوزه رسانه، گفت: درصددیم بانک اطلاعاتی خبرنگاران استان را به روز کنیم.

 نمایشگاه «هفته پژوهش» آذرماه برگزار می‌شود
دبیر کمیته نمایشگاه و فن بازار ستاد هفته پژوهش البرز بر حضور هر چه بیشتر شهرستان‌های استان در نمایشگاه امسال تاکید کرد وگفت: چهارمین نمایشگاه هفته پژوهش استان البرز نیمه اول آذرماه امسال در دانشگاه پیام نور استان برگزار خواهد شد.
«عطاالله ربانی» در گفت و گو با ایسنا  افزود: رویکرد اصلی نمایشگاه امسال توجه بیشتر به بخش خصوصی و جذب هر چه بیشتر مشارکت انجمن‌ها به عنوان متولیان اصلی حوزه‌های تخصصی است.
وی با بیان اینکه در نمایشگاه امسال مباحث بیشتر به صورت تخصصی دنبال خواهد شد تا دستگاهی، خاطرنشان کرد: همچنین بر حضور هر چه بیشتر شهرستان‌های استان با مدیریت فرمانداری‌ها تاکید خواهد شد تا ظرفیت‌های شهرستان‌های البرز هر چه بهتر شناخته شود.
دبیر کمیته نمایشگاه و فن بازار ستاد هفته پژوهش البرز در خصوص بخش فن بازار نمایشگاه نیز اظهار کرد: در این بخش فناوری‌های قابل عرضه و فروش محصولات انجام می‌‌شود.
رئیس پارک علم و فناوری البرز فضای دانشگاه پیام نور برای برگزاری چهارمین نمایشگاه هفته پژوهش البرز را خوب ارزیابی کرد و گفت: در این فضا برگزاری کارگاه‌های آموزشی در زمینه توسعه اشتغال و تجاری‌سازی نیز در دستور کار قرار دارد.

ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code