موضوعات
البرز

آزادسازی 20 درصدی سهمیه آرد در نانوایی‌های تافتون

نویسنده:
مدیرکل دفتر هماهنگی اموراقتصادی استانداری گفت: مصوبه دولت در خصوص آزاد سازی 20 درصدی سهمیه آرد در نانوایی‌های تافتون این استان به اجرا درآمده است...
1396/05/21
مدیرکل دفتر هماهنگی اموراقتصادی استانداری گفت: مصوبه دولت در خصوص آزاد سازی 20 درصدی سهمیه آرد در نانوایی‌های تافتون این استان به اجرا درآمده است.
«پرویز زرگر» در گفت‌و‌گو با ایرنا افزود: این مصوبه در تعدادی از واحدهای سنتی نیز اجرا و با نرخ توافقی، بدون هیچ اعتراضی بین مصرف کننده و تولید‌کننده انجام شد. البته برای بعضی از واحدهای نانوایی به لحاظ استقرارشان در مناطق کمتر توسعه یافته و اقشار کم درآمد پیشنهاد آزادسازی ارائه نمی‌شود.
وی ادامه داد: البرز با برنامه ریزی و نظارت دقیق بر عملکرد دستگاه‌های متولی در بهبود کیفیت گندم، آرد و نان جزو استان‌های موفق در کشور است.
زرگر گفت: گندم به عنوان یک کالای استراتژیک مورد توجه مسئولان کشوری و استانی بوده است. در این زمینه البرز ضمن افزایش کمی و کیفی در برداشت در چندسال اخیر به طور متوالی رتبه اول کشوری گندم با کیفیت را به خود اختصاص داده است.
وی با بیان این‌که بهترین کارخانه‌های تولید آرد کشور در استان در حال فعالیت هستند ،افزود: البرز با 18 کارخانه فعال که با تکنولوژی روز دنیا، ظرفیت اسمی 230 هزار تن، تولید و استحصال واقعی 36 هزار تن آرد یارانه ای با کیفیت و تامین 60 درصد از آرد مصرفی تهران بهترین کارخانه‌های تولید آرد کشور را در خود جای داده است.  زرگرخاطرنشان کرد: این استان دارای سیلوی ذخیره سازی تا میزان یک میلیون و 150 هزار تن و بهترین کارخانه‌های نان و شیرینی است. همچنین در بخش تولید فرآورده‌های آرد مثل ماکارونی رتبه اول کشوری را به خود اختصاص داده است.
وی در ادامه با بیان این‌که البرز بیش از 2 هزار و 300 واحد نانوایی متنوع دارد گفت: البرز به عنوان اولین استان به ایجاد سامانه فروش آرد به نانوایان پرداخت که پس از موفقیت، طرح مورد استقبال دیگر استان‌های دیگر کشور قرار گرفت.
زرگرخاطرنشان کرد: همچنین البرز با رعایت استاندارد 103 در آرد واحدهای نانوایی، اولین استان پیشرو در بهبود و افزایش ارزش غذایی نان بوده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code