موضوعات
چهارمحال بختياری

گرمای مدارس در سرمای اعتبارات

نویسنده:
رئیس آموزش و پرورش عشایری چهارمحال و بختیاری از استانداردسازی تجهیزات گرمایشی و مخازن ذخیره سوخت فسیلی مدارس این استان در آستانه فصل سرما خبر داد...
1396/07/22
رئیس آموزش و پرورش عشایری چهارمحال و بختیاری از استانداردسازی تجهیزات گرمایشی و مخازن ذخیره سوخت فسیلی مدارس این استان در آستانه فصل سرما خبر داد.
حاتم خالدی در گفت‌ وگو با ایرنا اظهار کرد: در سال تحصیلی جاری تعداد 168 مدرسه ثابت و 23 کلاس درس سیار عشایر این استان مجهز به بخاری‌های ایمن و استاندارد شد.
وی از اتصال نیمی از مدارس شبانه روزی و ثابت مناطق عشایری در مناطق مختلف استان به گاز طبیعی طی سال جاری خبر داد و گفت: برای مابقی مدارس که دسترسی به گاز طبیعی ندارند، سوخت فسیلی مورد نیاز (نفت سفید) تامین و در مخازن ایمن ذخیره سازی شده است.
رئیس آموزش و پرورش عشایر چهارمحال و بختیاری همچنین از تجهیز مدارس عشایر ساکن، درون کوچ و برون کوچرو به رایانه و شبکه اینترنت خبر داد.
خالدی افزود: با دستور کار دولت تدبیر و امید در راستای استفاده از خدمات آموزشی برابر، تعداد 23 مدرسه سیار و نیمه سیار عشایر کوچرو مقطع ابتدایی در مناطق قشلاقی این استان به اینترنت متصل و از خدمات این شبکه برخوردار شدند.
وی گفت: با تمهیدات اندیشیده شده برای سال تحصیلی جدید هیچ گونه محدودیتی در سیستم سخت افزاری و نرم افزاری درآموزش و پرورش عشایری استان وجود ندارد.
زمستان گرم در مدارس کهگیلویه و بویراحمد
از سوی دیگر مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کهگیلویه و بویراحمد گفت: هزار و 836 کلاس درس در 309 مدرسه در دولت در این استان به سیستم گرمایشی استاندارد مجهز شد.
جهان محرابی زیربنای این تعداد واحد آموزشی مجهز به سیستم گرمایشی را 196 هزار و 304 متر مربع اعلام کرد.
وی بیان کرد: حدود 19 میلیارد تومان برای تجهیز این تعداد کلاس درس به وسایل گرمایشی استاندارد هزینه شد.
محرابی تصریح کرد: در سال جاری 183 کلاس درس در 17 مدرسه با زیر بنای 11 هزار و 530 متر مربع و اعتبار حدود 3/5میلیارد تومان به سیستم گرمایشی مجهز شدند.
وی همچنین از برنامه‌ریزی برای تجهیز 31 مدرسه دیگر به دستگاه‌های گرمایشی استاندارد در سال جاری خبر داد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code