موضوعات
چهارمحال بختياری

ژئو پارک جهانی در چهارمحال و بختیاری

نویسنده:
سرپرست استانداری چهارمحال و بختیاری از تدوین و اجرای برنامه‌های ویژه برای تبدیل این استان به ژئوپارک جهانی خبرداد. به گزارش ایسنا، گودرز امیری تأکید کرد: با توجه به قابلیت‌های این استان در حوزه زمین شناختی می‌توان با ثبت آن در یونسکو به عنوان ژئو پارک زمینه افزایش حضور گردشگران خارجی را در این استان فراهم کرد...
1396/07/16
سرپرست استانداری چهارمحال و بختیاری از تدوین و اجرای برنامه‌های ویژه برای تبدیل این استان به ژئوپارک جهانی خبرداد.
به گزارش ایسنا، گودرز امیری تأکید کرد: با توجه به قابلیت‌های این استان در حوزه زمین شناختی می‌توان با ثبت آن در یونسکو به عنوان ژئو پارک زمینه افزایش حضور گردشگران خارجی را در این استان فراهم کرد.
وی افزود: سال گذشته 4 هزار و 700 گردشگر خارجی به چهارمحال و بختیاری سفر داشته که با تبدیل این استان به ژئوپارک وضعیت حضور گردشگران خارجی در استان متحول می‌شود.
امیری تصریح کرد: در صورت تبدیل چهارمحال و بختیاری به ژئوپارک و ثبت آن در مناطق گردشگری بین المللی، این استان به گردشگران نقاط مختلف دنیا معرفی خواهد شد.
وی یادآورشد: وجود گنبدهای نمکی، غارها، آبشارها، تونل‌ها و سایر جاذبه‌های طبیعی، زمینه تبدیل این استان به ژئوپارک را فراهم کرده است. معاون هماهنگی اموراقتصادی وتوسعه منابع استاندارچهارمحال و بختیاری نیزگفت: با جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی به منظور سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف استان وضعیت اشتغال، کاهش نرخ بیکاری و رونق اقتصادی این استان متحول می‌شود. سیامک سلیمانی دشتکی تأکید کرد: برای جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی حذف بروکراسی اداری، پاسخ سریع به استعلام‌ها، صدور مجوزهای قانونی و ارائه تسهیلات لازم به آنان باید مورد توجه جدی قرار گیرد. رئیس سازمان برنامه و بودجه چهارمحال و بختیاری نیز گفت: تشکیل گروه کارشناسی به منظور اجرای مقدمات طرح تولید پوشاک در مناطق روستایی استان باید سریع‌تر انجام شود. حبیب الله وفایی اظهارکرد: براساس تفاهم نامه استقرارصنایع پوشاک کشوربا سرمایه‌گذاری 72 میلیارد تومان برای هزار و550 نفر در 20 روستای استان شغل مستقیم ایجاد خواهد شد. وی یادآورشد: براساس این تفاهم نامه 20 درصد سرمایه اجرای این طرح درمناطق روستایی منتخب ازطریق تشکیل و راه اندازی کارگاه‌های روستایی، 30 درصد ازطریق شرکت پشتیبان ملی و50 درصد از طریق سرمایه‌گذاری بخش خصوصی تامین شده است. مدیرکل دفتر جذب و حمایت ازسرمایه گذاری استانداری چهارمحال و بختیاری نیزگفت: اقدامات اولیه برای خواهرخواندگی این استان با آبروتزو ایتالیا صورت گرفته است.
شراره زارعان تأکید کرد: براساس پیگیری‌های صورت گرفته قرار شده تا چهارمحال و بختیاری و استان آَبروتزوایتالیا در کنار دریای مدیترانه حد فاصل لاتزیو و رم با یکدیگر خواهر خوانده شوند.
وی تصریح کرد: براساس خواهرخواندگی چهارمحال و بختیاری با آبروتزو ایتالیا می‌توان محصولات تولیدی هر دو استان را در نمایشگاه‌های مشترک ارائه کرد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code