موضوعات
چهارمحال بختياری

چهارمحال و بختیاری و2 محصول برتر

نویسنده:
چهارمحال و بختیاری در تولید دومحصول کشاورزی رتبه نخست را کسب کرد. رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری به مهر گفت: این استان در سال زراعی امسال در تولید محصول ماهیان سردابی و بادام رقم مامایی در کشور رتبه نخست را در کشور بدست آورده است...
1396/06/12
چهارمحال و بختیاری در تولید دومحصول کشاورزی رتبه نخست را کسب کرد. رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری به مهر گفت: این استان در سال زراعی امسال در تولید محصول ماهیان سردابی و بادام رقم مامایی در کشور رتبه نخست را در کشور بدست آورده است.
ذبیح الله غریب با اشاره به کسب رتبه برتر تولید در برخی از محصولات کشاورزی افزود: این استان با تولید حدود 23 هزار تن ماهی سردابی (قزل آلا) و تولید 24 هزار تن بادام رقم مامایی صادراتی رتبه نخست تولید این محصولات را به خود اختصاص داده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری نقش جهاد کشاورزی در تامین امنیت غذایی مردم را بی‌بدیل دانست و گفت: بخش کشاورزی با تامین یک سوم درآمد مردم استان، با تولید سالانه یک میلیون و 400 هزار تن محصول گیاهی و دامی حدود 300میلیارد ریال درآمدزایی دارد.
وی تصریح کرد: بخش کشاورزی استان با تولید سالانه 34 هزار تن محصول هلو مرغوب، رتبه هفتم و 7 هزار تن گردو، رتبه نهم تولید کشور را در دوسال گذشته کسب کرده است.
رئیس سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری توضیح داد: این استان با تولید سالانه بیش از 31 هزار و 200 تن گوشت قرمز برابر 3/5 درصد تولید گوشت قرمزکشور، رتبه نهم را در اختیار دارد و این استان همچنین با تولید سالانه 6 هزار تن قارچ دکمه‌ای رتبه برتر را به خود اختصاص داده است.
وی همچنین سرانه تولید شیرخام این استان را 242 کیلوگرم دانست وگفت: چهارمحال وبختیاری با این میزان، رتبه دوم تولید سرانه شیرخام کشورنسبت به سرانه را داراست.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code