موضوعات
چهارمحال بختياری

هزار کلاس هوشمند در چهارمحال و بختیاری

نویسنده:
معاون برنامه‌ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری از وجود بیش از ‌هزار کلاس هوشمند در مدارس استان خبرداد...
1396/05/11
معاون برنامه‌ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری از وجود بیش از ‌هزار کلاس هوشمند در مدارس استان خبرداد.
شهباز اسماعیلی در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: از این تعداد 190 کلاس در سال تحصیلی 95-96 هوشمند شده است.
وی با بیان این‌که اعتبارات لازم برای هوشمندسازی مدارس استان از 3 روش تامین می‌شود، افزود: سال تحصیلی 95-96 در پایه‌های مختلف 300 میلیون تومان برای این امر هزینه شده است که از این مقدار 100 میلیون تومان برای مدارس متوسطه بوده است.  وی با اشاره به وجود بیش ازهزارکلاس هوشمند درمدارس استان، اظهار کرد: ازاین تعداد 190 کلاس درسال تحصیلی 95-96 هوشمند شده است.
اسماعیلی ادامه داد: بخشی ازهزینه هوشمند سازی مدارس هیأت امنایی توسط کمک‌های مردمی و درمدارس غیردولتی توسط موسس تامین می‌شود.

هزینه هوشمندسازی کلاس ها
وی با اشاره به این‌که به طور میانگین هزینه هوشمند سازی یک کلاس حدود 6 میلیون تومان است، بیان کرد: وسایل مورد نیاز برای هوشمند سازی اعم از یک دستگاه کامپیوتر، ویدئو پروژکشن و تابلوی برد هوشمند است اما به دلیل کمبود اعتبار در برخی از کلاس‌ها به جای تابلوی هوشمند از پرده نمایش استفاده می‌کنند.
معاون برنامه‌ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان تأکید کرد: علم فناوری اطلاعات و ارتباطات در جهان پیشرو است و به دلیل ارتباط گسترده آموزش و پرورش با جامعه، استفاده از این فناوری کمک بسیار مطلوبی در ارائه آموزش، سرعت و عمق یادگیری است.
اسماعیلی اضافه کرد: در همین راستا لازم است تکنولوژی روز به خدمت گرفته شود و کلاس‌ها هوشمند شوند.

ارتقای فعالیت معلمان
وی تصریح کرد: دوره آموزشی هوشمند سازی و نحوه کار با تجهیزات هوشمند و دوره‌های تولید محتوای الکترونیک، برای ارتقای معلمان برگزار می‌شود.
اسماعیلی با اشاره به این‌که اینترت مورد استفاده در این مدارس اینترنت ملی است، تأکید کرد: آموزش الکترونیکی باعث بالا رفتن قدرت بینایی تا 83 درصد، چشایی تا یک درصد، شنوایی 11 درصد، بویایی 3/5درصد و لامسه 1/5درصد است که بسیار در یادگیری موثر است.
وی درادامه اظهارکرد: آموزش الکترونیکی 30 درصد آموختن را بیشتر می‌کند و 40 درصد در زمان و 30 درصد در هزینه کاهش دارد.
اسماعیلی خاطرنشان کرد: درمدارس هوشمند پیشرفته مطالب درسی به تبلت و لپ تاپ دانش‌آموز ارسال می‌شود که درحال حاضر چنین کلاسی در استان وجود ندارد.
وی از اولیای دانش‌آموزان خواست درهوشمندسازی مدارس با آموزش و پرورش در زمینه کمک مالی و ارائه خدمت به دانش‌آموزان همکاری کنند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code