موضوعات
چهارمحال بختياری

مطالعات مردم‌نگاری در چهارمحال‌ و بختیاری

نویسنده:
معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری از اجرای طرح مطالعات مردم‌نگاری در برخی مناطق این استان خبرداد...
1396/05/21
 معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری از اجرای طرح مطالعات مردم‌نگاری در برخی مناطق این استان خبرداد.
مصطفی هادیپور درگفت‌‍وگو با فارس اظهار کرد: قرارداد اجرای مطالعات مردم‌نگاری شهرهای ناغان، اردل و روستا دوپُلان فی‌مابین اداره‌کل میرا‌ث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان و مشاور بخش خصوصی منعقد شد.
وی عنوان کرد: این مطالعات شامل معرفی کلی منطقه تحقیق، محیط طبیعی آن از جمله شرایط اقلیمی، عمده بادها، پوشش جانوری، گیاهی، منابع آبی، حوادث طبیعی مهم، راه‌ها و ارتباطات، شیوه‌های معیشت، دانش‌های مردم از قبیل گاه‌شماری، شکار، ماهی‌گیری، خوراک، مسکن، پوشاک، بازی‌های بومی و محلی و ورزش است.
معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان ادامه داد: آیین‌ها، مراسم و رسم‌های سنتی، مراسم طول عمر یک انسان، مراسم یک سال شمسی و یک سال قمری، ادبیات شفاهی، ترانه‌ها، لالایی‌ها، ترانه‌ها، ضرب‌المثل‌ها، سوغات نیز از موراد مهم مورد مطالعه در این طرح است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code