موضوعات
چهارمحال بختياری

طرح‌های معدنی در چهارمحال و بختیاری

نویسنده:
11 طرح در بخش معدن چهارمحال و بختیاری اجرا می‌شود...
1396/05/07
11 طرح در بخش معدن چهارمحال و بختیاری اجرا می‌شود.
رئیس اداره معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری در تکمیل این خبر گفت: 11 طرح افزایش تولید و بازسازی و نوسازی معدن در این استان برای امسال در حال اجراست.
بهزاد ابراهیمی در گفت وگو با تسنیم اظهار کرد: مطابق برنامه ریزی‌های انجام شده امسال 5 معدن جدید در استان راه اندازی می‌شود که برای 50 نفر ایجاد اشتغال و افزایش 600 هزار تن ظرفیت اکتشاف مواد معدنی دارد.
به گفته وی، برای راه اندازی این تعداد معدن 30 میلیارد ریال سرمایه گذاری ثابت و 12 میلیارد و 500 میلیون ریال سرمایه گذاری در گردش انجام می‌شود.
ابراهیمی تصریح کرد: سال جاری ماشین آلات 22 معدن استان با 145 میلیارد ریال سرمایه گذاری و ماشین آلات 46 صنایع معدنی با 685 میلیارد ریال سرمایه گذاری بازسازی و نوسازی می‌شود.
رئیس اداره معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: ایجاد زیرساخت‌های مجتمع معدنی شماره 2 شهرکرد و باباحیدر در شهرستان فارسان با 20 میلیارد ریال سرمایه گذاری برای امسال برنامه ریزی شده است.
ابراهیمی تصریح کرد: امسال اکتشاف مقدماتی خاک‌های صنعتی استراتژیک از جمله «کائولن بنتونیت و باریت»، اکتشاف سلستین، اکتشاف سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی و اکتشاف ژئوشیمیایی گنبدهای نمکی با هدف شناسایی کانی‌های با ارزش در استان انجام می‌شود.
به گفته وی، اکتشاف نیمه تفصیلی و امکان سنجی کاربردهای فلدسپات‌های استان در تولید انواع کاشی و سرامیک و اکتشاف ژئوشیمیایی بیتومین‌های استان به منظور شناسایی فلزات کمیاب و عناصر نادر امسال در استان انجام می‌شود.
ابراهیمی افزود: طرح اکتشاف ماهواره ای هزار کیلومتر مربع بخش مرکزی استان در محدوده شهرستان‌های فارسان، کیار، اردل، لردگان و بروجن، اکتشاف خاک نسوز در مرزهای پرموتریاس در کل استان و اکتشاف نیمه تفصیلی سنگ‌های تزئینی و نما در شهرستان اردل نیز هم اینک درحال اجراست.
رئیس اداره معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: هم اینک 188 معدن با 671 میلیارد ریال سرمایه گذاری در استان فعال است که برای هزار و 578 نفر اشتغال ایجاد کرده است.
وی با بیان این‌که در دولت یازدهم 84 میلیون تن ظرفیت استخراج مواد معدنی در چهارمحال و بختیاری شناسایی شد، اظهار کرد: تاکنون به طور میانگین سالانه حدود7/5میلیون تن موادمعدنی از معادن فعال استان استخراج می‌شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code