موضوعات
چهارمحال بختياری

شهرک بازیافت پسماند شهری درشهرکرد

نویسنده:
عملیات اجرایی نخستین شهرک بازیافت پسماند شهری در منطقه منصوریه شهرکرد آغاز شد. به گزارش ایسنا، مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال وبختیاری در آیین کلنگ زنی این طرح گفت: این شهرک در زمینی به مساحت 10 هکتار از اراضی منابع طبیعی استان در شمال شرق شهرکرد ایجاد می‌شود. شهرام احمدی افزود: این شهرک با اعتبار 180 میلیارد ریال و با حمایت بخش خصوصی ایجاد می‌شود...
1395/03/19
عملیات اجرایی نخستین شهرک بازیافت پسماند شهری در منطقه منصوریه شهرکرد آغاز شد. به گزارش ایسنا، مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال وبختیاری در آیین کلنگ زنی این طرح گفت: این شهرک در زمینی به مساحت 10 هکتار از اراضی منابع طبیعی استان در شمال شرق شهرکرد ایجاد می‌شود. شهرام احمدی افزود: این شهرک با اعتبار 180 میلیارد ریال و با حمایت بخش خصوصی ایجاد می‌شود.به گفته وی، در فاز نخست این شهرک، پسماندهای شهری مرکز استان تا شعاع 40 کیلومتری جمع آوری، تفکیک و بازیافت می‌شود که در این طرح زباله‌های تربه کمپوست، زباله‌های خشک بازیافت و درصد کمی نیز که قابلیت کمپوست و بازیافت ندارد، دفن بهداشتی می‌شود. احمدی اظهارکرد: پیش بینی می‌شود فازنخست این شهرک تا اوایل سال آینده به بهره برداری برسد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان افزود: در طرح توسعه این شهرک نیز بی خطرسازی زباله‌های عفونی دردستور کار قراردارد که این فاز پس از دریافت مجوزهای بهداشتی و زیست محیطی عملیاتی می‌شود.به گفته احمدی، سرانه تولید زباله در استان به ازای هر فرد 600 گرم در روز است و روزانه بیش از 725 تن زباله در استان تولید می‌شود.
معاون امور عمرانی استانداری چهارمحال وبختیاری نیز گفت: این طرح با هدف جمع آوری و بازیافت زباله‌های شهری استان به صورت صحیح، اصولی و بهداشتی ایجادمی‌شود.
گودرز امیری از زباله به عنوان طلای کثیف یاد کرد و افزود: بازیافت زباله علاوه بر جلوگیری از تخریب منابع مختلف از جمله طبیعت و منابع آبی و خاکی از لحاظ اقتصادی نیز دارای مزیت است. وی گفت: پسماندهای خانگی تاکنون به صورت تجمعی درمحل‌های دفن زباله دفن می‌شود که اثرات مخربی برای آب، خاک وهوا به همراه دارد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code