موضوعات
چهارمحال بختياری

شهرکرد و آتش نشانی‌های جدید

نویسنده:
شهرکرد به احداث 5 ایستگاه آتش‌نشانی جدید نیاز دارد...
1396/07/12
 شهرکرد به احداث 5 ایستگاه آتش‌نشانی جدید نیاز دارد.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهرکرد گفت: برخی مناطق در شهرستان شهرکرد فاصله زیادی تا ایستگاه‌های آتش‌نشانی دارند، بنابراین باید پنج ایستگاه جدید در این شهرستان احداث شود.
به گزارش ایسنا مجید علی‌پور افزود: در سال‌های اخیر تعداد ایستگاه‌های آتش‌نشانی از دو به شش ایستگاه رسیده است اما برای تسریع در زمان رسیدن به وقوع حادثه نیاز به ایجاد پنج ایستگاه‌های آتش‌نشانی در نقاط دیگر شهرستان است.
وی با بیان این‌که شهرنشینی به سمت آپارتمان نشینی گسترش یافته است و ساختمان‌ها مرتفع ساخته شدند، تأکید کرد: نبود نردبان 50 متری به دلیل نداشتن اعتبارلازم برای تأمین آن، از دغدغه‌های اصلی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی است.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهرکرد اظهار کرد: اکنون 57 نیروی عملیاتی در 3 شیفت‌ و 6 ایستگاه آتش نشانی فعالیت می‌کنند.
علی‌پور با اشاره به این‌که ازابتدای سال تاکنون 632 حادثه مربوط به آتش‌سوزی دراستان رخ داده است، گفت: به طور میانگین 4 حادثه در طول روز اتفاق افتاده است.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهرکرد اضافه کرد: بیشتر حوادث مربوط به آتش‌سوزی، آسانسور و تصادفات است که 80 تا 90 درصد حوادث را تشکیل می‌دهند.
علی‌پور با بیان این‌که اعتبار برای خرید دستگاه بالابر 50 متری، 5/4 میلیارد تومان است، خاطرنشان کرد: مدیریت بحران استان نیمی از این اعتبار را فراهم کرده است اما شهرداری قادر به تامین مابقی این هزینه نیست.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code