موضوعات
چهارمحال بختياری

شهرکرد؛ میزبان مناسب اردوهای ورزشی

نویسنده:
ورزشکاران برای برپایی اردوهای خود در چهارمحال و بختیاری درفصل تابستان برنامه ریزی می‌کنند...
1396/05/04
 ورزشکاران برای برپایی اردوهای خود در چهارمحال و بختیاری درفصل تابستان برنامه ریزی می‌کنند.
به گزارش ایرنا اردوهای تیم‌های ورزشی در این استان طی چند سال اخیر رشد چشمگیری داشته است به گونه ای که 8 تیم لیگ برتری فوتبال ایران در یک دهه اخیر اردوی آمادگی خود را در این استان برپا کرده اند.
امسال نیز تیم فوتبال استقلال خوزستان و تیم ملی فوتسال ایران از شهرکرد به عنوان مهم ترین خطه کشور برای برپایی اردوها یاد کردند.
سید محمد ناظم الشریعه سرمربی تیم ملی فوتسال اعلام کرد شرایط آب و هوایی و امکانات چهارمحال وبختیاری می‌تواند این استان را به یکی از مناطق مهم برای جذب اردوهای ورزشکاران تبدیل کند.
عبدالله ویسی سرمربی استقلال خوزستان نیز گفت: شهرکرد یکی از مناطقی است که از نظر آب و هوایی همواره برای تمرینات بدنسازی ورزشکاران مطرح است.به گفته وی، سال گذشته نیز تیم سپاهان اردوی آمادگی خود را در این شهر برگزار کرد.
معاون اجرایی و سخنگوی باشگاه استقلال خوزستان نیز می‌گوید: شرایط مطلوبی برای برپایی اردوی این تیم در شهرکرد فراهم شد.
یعقوب پیری افزود: سرمربی استقلال خوزستان پیشتر با سپاهان در شهرکرد اردو زده بود از این رو تجربیات خوبی از این شهر برای برپایی اردو داشت.
با این اوصاف چهارمحال و بختیاری سالها مد نظر برخی از مربیان تیم‌های ملی برای برپایی اردوهای آمادگی ورزشکاران است، اما این اردوها تا چه میزان در اقتصاد ورزشی استان کمک کرده است نیازمند یک بعد کارشناسی و اقتصادی است.
یک کارشناس مدیریت ورزشی می‌گوید: یکی از مهمترین مولفه‌ها برای توسعه اقتصاد ورزشی برپایی اردوها و معرفی یک منطقه به عنوان پایلوت اردوی ورزشی است.مرضیه دادور افزود:ورزشکاران برای آماده سازی خود در طول فصل، باید هزینه‌های سرسام آوری را پرداخت کنند به همین دلیل تامین شرایط مالی برای ورزشکاران یک اصل است.وی گفت: بخشی از این آمادگی را ورزشکاران مطرح می‌توانند با جذب اسپانسر (حامی مالی) در طول برپایی اردوهای آماده سازی خود کسب کنند، اما برای ورزشکاران با استعدادی که توانایی جذب اسپانسر ندارند، باید ظرفیت سازی کرد و از این ظرفیت موجود بهترین بهره را گرفت.
دادور افزود: چهارمحال و بختیاری با توجه به شرایط آب و هوایی و ارتفاع از سطح دریا می‌تواند یک نقطه مطلوب در برگزاری اردوهای ورزشی باشد به شرط این‌که تمامی شرایط از جمله وجود ورزشگاه‌های استاندارد، زیرساخت‌های مناسب حمل ونقل، وجود متخصصان پزشکی حوزه ورزش درمانی و امور دیگر را بیشتر از استان‌ها رقیب داشته باشد.اما یکی از ورزشگاه‌هایی که درچهارمحال وبختیاری مورد استقبال تیم‌های ورزشی و ورزشکاران است مجموعه ورزشی شهدای دانش آموز آموزش وپرورش است.
معاون آموزش وپرورش چهارمحال وبختیاری می‌گوید: مجموعه ورزشی شهدای دانش آموزامسال میزبان یک تیم لیگ برتری، تیم ملی فوتسال، ورزشکاران دوومیدانی کاروسایررشته بوده است وظرفیت برپایی اردوهای تیم‌های ملی و لیگ برتری را دارد.
خدایار قاسمپورافزود: زمین چمن استاندارد، پیست دوومیدانی، سالن با 4 هزارمترمربعی سرپوشیده، استخرشنا وتجهیزات مورد نیاز تیم‌های ورزشی دراین مجموعه ورزشی فراهم شده است.
به گفته وی، با احداث خوابگاه ورزشکاران، این مجموعه می‌تواند به صورت کامل به ورزشکاران خدمات رسانی کند و برای ساخت این خوابگاه استاندار چهارمحال و بختیاری و وزارت آموزش و پرورش امسال اعتباراتی را اختصاص داده اند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code