موضوعات
چهارمحال بختياری

سفر شاهنامه‌خوانان کوچک به چهارمحال و بختیاری

نویسنده:
طرح شاهنامه‌خوانان کوچک درچهارمحال و بختیاری اجرا می‌شود...
1396/05/21
طرح شاهنامه‌خوانان کوچک درچهارمحال و بختیاری اجرا می‌شود.
مدیرکل کانون پرورش فکری چهارمحال و بختیاری گفت: طرح شاهنامه‌خوانان کوچک در راستای ترویج ادبیات ملی در چهارمحال و بختیاری اجرا می‌شود.
فرزاد رحیمی درگفت‌وگو با تسنیم با بیان این‌که حفظ ادبیات ملی در میان کودکان و نوجوانان ضروری است، اظهار کرد: ترویج ادبیات ملی در میان قشر کودک و نوجوان میراثی گرانبها برای نسل آینده است.
وی با اشاره به اهمیت شاهنامه‌خوانی به عنوان ادبیات ملی در میان زاگرس‌نشینان افزود: آموزش پرده‌خوانی و نقالی از جمله برنامه‌های هدفمند درمرکزفرهنگی- هنری شهرستان لردگان است که این طرح با توجه و اهتمام کامل پیگیری می‌شود.
مدیرکل کانون پرورش فکری چهارمحال و بختیاری بیان کرد: در این طرح کودکان و نوجوانان از طریق قصه‌گویی و شعرخوانی با آموزش مربیان کانون با داستان‌های شاهنامه آشنا می‌شوند و در ادامه نیز خود به اجرا می‌پردازند.
رحیمی خاطرنشان کرد: آشناسازی کودکان با میراث ادبی، آشنایی با شیوه‌های مختلف شاهنامه‌خوانی و آشنایی با ادبیات حماسی از جمه اهداف اجرای این طرح در کانون است.
وی تصریح کرد: در این کارگاه‌ها که به صورت هفتگی برگزار می‌شود خوانش خلاق از داستان‌های شاهنامه، هنر پرده‌خوانی، هنر قصه‌گویی و نقالی با ابزارهای مختلف انجام می‌شود.
مدیرکل کانون پرورش فکری چهارمحال و بختیاری ادامه داد: دعوت از شاهنامه‌خوانان محلی و پدر بزرگ‌های نقال از جمله برنامه‌های جنبی این طرح است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code