موضوعات
چهارمحال بختياری

ساخت خانه کوهنورد در چهارمحال و بختیاری

نویسنده:
رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی کشور از ایجاد سومین خانه کوهنورد کشور در شهرستان کوهرنگ استان چهارمحال و بختیاری خبرداد...
1394/10/30
رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی کشور از ایجاد سومین خانه کوهنورد کشور در شهرستان کوهرنگ استان چهارمحال و بختیاری خبرداد.
به گزارش همشهری، رضا زارعی، در مجمع سالیانه هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی چهارمحال و بختیاری در شهرکرد اظهار کرد: تاکنون عملیات ساخت 2 خانه کوهنورد درجبهه شمالی کوه دماوند و جبهه جنوبی کوه سبلان آغاز شده است.
وی ادامه داد: پیشرفت ساخت این خانه‌های کوهنورد تا سال آینده از50 درصد فراتر می‌رود.
زارعی افزود: سومین خانه کوهنورد کشور در زردکوه بختیاری در شهرستان کوهرنگ ایجاد می‌شود.
وی تصریح کرد: طرح ساخت خانه‌های کوهنورد، پس از 5 سال بررسی در وزارت ورزش و جوانان به تصویب رسید.
رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی کشور برنامه ریزی برای میزبانی مسابقات جهانی سنگ نوردی، یخ نوردی وکوهنوردی را ازمهمترین اولویت‌های این فدراسیون دانست واضافه کرد: به منظور توسعه این ورزش، کارگروه ویژه ای با هدف استعدادیابی و قهرمان پروری دربخش کوهنوردی و صعودهای ورزشی نیز تشکیل شده است.
زارعی عنوان کرد: اکنون در رشته کوهنوردی و صعودهای ورزشی 54 هزار نفر زیرپوشش خدمات بیمه ای قراردارند و هرهفته به طور میانگین یک میلیون و200 هزار نفرازمردم کشوربه دامنه‌ها وکوهستان‌ها می‌روند.
وی بیان کرد: نصب دیواره‌های یخ نوردی، به ویژه درشهرستان کوهرنگ ازتوابع چهارمحال وبختیاری جزواولویت‌های فدراسیون کوهنوردی وصعودهای ورزشی قراردارد.
زارعی یادآورشد: فدراسیون کوهنوردی وصعودهای ورزشی جمهوری اسلامی ایران، در 3 سال آینده میزبانی 4 مسابقه جهانی سنگ نوردی، کوهنوردی و یخ نوردی را برعهده دارد.
رئیس هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: این هیات در یک سال گذشته، دوره‌های آموزشی مختلفی را تشکیل داده و نسبت به آموزش 272 نفر اقدام کرده است.
فرهاد بهمنی عنوان کرد: در این مدت 6 هزار نفر از دانش آموزان مدارس چهارمحال و بختیاری به کوه‌های استان صعود کرده اند.
وی اظهار کرد: همکاری بیشتر ادارات کل ورزش و جوانان و آموزش و پرورش در استان نقش مهمی در ارتقای جایگاه ورزش کوهنوردی دارد. بهمنی تأکید کرد: اکنون در رشته کوهنوردی و صعودهای ورزشی چهارمحال و بختیاری730 نفر زیرپوشش خدمات بیمه‌ای قرار دارند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code