موضوعات
چهارمحال بختياری

رودخانه خروشان در انتظار گردشگران

نویسنده:
با افزایش ورود مسافربه چهارمحال و بختیاری ورزش‌های ماجراجویانه و تفریحی از جمله رفتینگ در این استان رونق گرفته است. یکی از کارشناسان حوزه قایقرانی و رفتینگ درچهارمحال و بختیاری در این خصوص به مهر گفت: ورزش‌های ماجراجویانه ازجمله رفتینگ زمینه توسعه یک منطقه را فراهم می‌کنند...
1395/05/19
با افزایش ورود مسافربه چهارمحال و بختیاری ورزش‌های ماجراجویانه و تفریحی از جمله رفتینگ در این استان رونق گرفته است.
یکی از کارشناسان حوزه قایقرانی و رفتینگ درچهارمحال و بختیاری در این خصوص به مهر گفت: ورزش‌های ماجراجویانه ازجمله رفتینگ زمینه توسعه یک منطقه را فراهم می‌کنند.مسلم طاهریان بابیان این‌که انجام ورزش‌های ماجراجویانه نیازمند ظرفیت‌هایی است که در کمتر نقاط کشور مشاهده می‌شود، اظهار کرد: به‌عنوان‌مثال اجرای ورزش رفتینگ نیازمند رودخانه خروشان است که مسلماً نمی‌توان این ورزش را در استان‌های کویری انجام داد و یا این‌که برای اجرای ورزش پاراگلایدر، نیاز به کوهستان‌های بلند و مرتفع داریم.
وی عنوان کرد: استان چهارمحال و بختیاری به‌واسطه شرایط توپوگرافی و خاص و وجود رودخانه‌های خروشان بهترین استان کشور برای انجام ورزش رفتینگ است.این کارشناس ورزش رفتینگ تأکید کرد: باید از این ظرفیت برای توسعه استان استفاده کرد.وی تأکید کرد: هم‌اکنون تور رفتینگ ارمند شهرت پیداکرده و باید زمینه بهره‌گیری جوانان منطقه از این ظرفیت فراهم شود.
این کارشناس ادامه داد: تور رفتینگ ارمند توسط شرکت‌های خارج از استان اجرا می‌شود و درآمد این ورزش به استان‌های دیگر می‌رود.
طاهریان اظهار کرد: باید زمینه برای فعالیت جوانان چهارمحالی برای اجرای تورهای رفتینگ در این استان فراهم شود تا اشتغال برای جوانان استان فراهم شود.

قطب رفتینگ
یکی از ورزشکاران رفتینگ اظهار کرد: وجود زمینه انجام ورزش رفتینگ در این استان موجب سفر ما به چهارمحال و بختیاری شده است.
محمد صادق مقصودی عنوان کرد: این استان بسیار زیبا است و رودخانه زاینده رود واقعی را می‌توان در این استان مشاهده کرد.
وی بیان کرد: اجرای ورزش رفتینگ در رودخانه زاینده رود بسیار لذت بخش است و با هیچ تفریح و ورزش دیگری قابل مقایسه نیست.
نعمت زاینده رودفرماندار شهرستان سامان نیز اظهار کرد: وجود رودخانه زاینده‌رود در شهرستان سامان زمینه توسعه گردشگری را در این شهرستان فراهم کرده است.سعید صالحی عنوان کرد: رودخانه زاینده‌رود یک نعمت بزرگ برای شهرستان سامان به شمار می‌رود که موجب رونق همه حوزه‌های مختلف گردشگری، باغبانی، ورزشی و... شده و این شهرستان را توسعه داده است.
وی عنوان کرد: هم‌اکنون وجود رودخانه زاینده‌رود زمینه انجام ورزش رفتینگ را در این شهرستان فراهم کرده که این امر موجب اشتغال بسیاری از جوانان منطقه نیز شده است.
این مسئول عنوان کرد: در حال حاضر بیشترین مسافران چهارمحال و بختیاری در طول تابستان به شهرستان سامان سفر می‌کنند.
در استان چهارمحال و بختیاری به‌واسطه جریان داشتن دو رودخانه بزرگ کارون و زاینده‌رود، چند سالی است که ورزش رفتینگ موردتوجه قرارگرفته است.اگرچه در سال‌های ابتدایی سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در این رشته استقبال چندانی از این ورزش نشد اما هم‌اکنون دو رودخانه کارون( قسمت ارمند) و رودخانه زاینده‌رود میزبان خیل ورزشکاران و علاقه‌مندان این ورزش است.
رفتینگ در منطقه ارمند کارون چهارمحال و بختیاری بیشتر به‌صورت تورهایی از تهران و اصفهان، اجرا می‌شود و در حال حاضر تور رفتینگ ارمند بسیار شهرت پیداکرده است و همین امر سبب شده مسافران بسیاری وارد استان شوند.
اگرچه قیمت رفتینگ در ارمند بسیار بالا است و حدود ۱۲۰ هزار تومان از یک نفر برای یک‌بار رفتینگ در این رودخانه اخذ می‌شود اما استقبال خوبی از این ورزش در این رودخانه شده است.
در رودخانه زاینده‌رود نیز رفتینگ اجرا می‌شود که از روستاهای بالادست رودخانه، قایق رفتینگ ورزشکاران به آب انداخته می‌شود و ورزشکاران و علاقه‌مندان طول رودخانه زاینده‌رود را در میان باغات میوه طی می‌کنند. قیمت رفتینگ در رودخانه زاینده‌رود پایین‌تر است و همین موجب استقبال بیشتر شده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code