موضوعات
چهارمحال بختياری

مديركل جهاد كشاورزي چهارمحال و بختياري تشريح كرد

رتبه‌هاي برتر استان در حوزه تولید محصولات كشاورزي

نویسنده:
مديركل جهاد كشاورزي چهارمحال و بختياري گفت: با توليد 19 هزار تن ماهي سردآبي، چهارمحال وبختياري مقام نخست اين توليد را در كشور به خود اختصاص داده است.
1393/03/26
به گزارش واحد مركزي خبر «رستم غيبي» اظهاركرد: با توجه به مناسب بودن شرايط توليدات كشاورزي در چهارمحال و بختياري و تلاش بي‌وقفه كشاورزان، دامداران و باغداران اين استان جايگاه برتر در توليد محصولات كشاورزي را به خود اختصاص داده اند.  وي از توليد باكيفيت‌ترين نوع بادام در استان خبر داد و افزود: در سال گذشته 22 هزار تن از انواع مختلف بادام در استان توليد شد و توانستيم مقام نخست كشور را در كيفيت و كميت در اين حوزه از آن خود كنيم.
غيبي از كسب مقام‌هاي ديگر در بخش‌هاي مختلف توليدات كشاورزي، باغداري، دامپروري و شيلات خبر داد وافزود: استان، رتبه ششم تا نهم تولید هلو زعفراني با 39 هزارتن، مقام 10 توليد سيب‌زميني با برداشت 17 هزارتن، مقام پنجم قارچ خوراكي با توليد 5500 تن و رتبه 13 درتوليد گوشت قرمز را به خود اختصاص داده است.
مديركل جهاد كشاورزي چهارمحال و بختياري خاطرنشان كرد: جهاد كشاورزي استان همچنين در جشنواره شهيد رجايي مقام دوم را كسب كرده است.
غيبي با اشاره به مرغوبيت توليدات استان اظهار كرد: با عزم و اراده مي‌توان توليدات استان را افزايش داد و كيفيت محصولات را بالا برد و توليدات استان را صادر كرد كه اين كار جز با تلاش كشاورزان، دامداران و باغداران انجام نمي‎گيرد.
وي افزود: تاكنون در زمينه‌هاي ذخيره‌سازي وخريد تضميني بعضي از محصولات كشاورزي دراستان با مشكل روبه رونبوده‌ايم وكودهاي شيميايي در سراسراستان توزيع شده است كه به‌صورت محسوس و نامحسوس مورد بازرسي قرار مي‌گيرد. غيبي تصريح كرد: به مناسبت هفته جهاد كشاورزي همزمان با سراسر كشور 36 پروژه با اعتباري 240 ميليارد توماني در استان افتتاح مي‌شود؛ افتتاح اين پروژه‌ها در استان باعث اشتغال‌زايي 276 نفر به‌صورت مستقيم و 249 نفر به‌صورت غيرمستقيم مي‌شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code