موضوعات
چهارمحال بختياری

دست‌های خالی برای میزبانی از گردشگران اردیبهشت

نویسنده: فاطمه بیاتی اشکفتکی / شهرکرد- خبرنگار
بام ایران همچنان درعطش زیرساخت‌های گردشگری می‌سوزد و با فرا رسیدن فصل رویش لاله‌های واژگون در کوهرنگ و آغاز دور جدید مسافرت به چهارمحال و بختیاری، این استان همچنان از کمبود این زیرساخت‌ها رنج می‌برد...
1396/01/27
 بام ایران همچنان درعطش زیرساخت‌های گردشگری می‌سوزد و با فرا رسیدن فصل رویش لاله‌های واژگون در کوهرنگ و آغاز دور جدید مسافرت به چهارمحال و بختیاری، این استان همچنان از کمبود این زیرساخت‌ها رنج می‌برد.
معاون گردشگری و سرمایه‎گذاری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در گفت‌وگوبا همشهری اظهارکرد: از 2 سال گذشته طی برنامه‎ریزی‌های انجام گرفته مسیرهای گردشگری جدید همچون منطقه شلیل به مسیرهای گردشگری استان اضافه و سعی شده است تا علاوه بر شهرستان کوهرنگ و سامان مناطق جدید به مردم و مسافران معرفی شود.
حیدر صادقی با بیان این‌که تورهای یک روزه و دو روزه برای تورهای گردشگری به منظور معرفی این مناطق برگزار شده است، گفت: جاذبه‌های گردشگری در این مناطق شناسایی شده است و کتابچه‌ای با عنوان سفر به شلیل در حال تهیه است که امیدواریم این کتابچه تا اواخر اردیبهشت ماه سال جاری به چاپ برسد.
معاون گردشگری و سرمایه‎گذاری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: همچنین انتشار و معرفی این مناطق در سایت‌ها و فضاهای مجازی نیز انجام شده است.
این مسئول با بیان این‌که اگر گردشگری در این مناطق رونق پیدا کند شاهد مهاجرت کمتری از این مناطق به شهرها و استان‌های همجوار خواهیم بود عنوان کرد: اشتغال تنها یکی از علل مهاجرت اهالی این مناطق است که برای جلوگیری از مهاجرت در این مناطق باید امکانات رفاهی و زیرساختی ایجاد شود.
صادقی گفت: روستاها نیز باید همچون شهرها از امکانات رفاهی برخوردار باشند تا بتوان گردشگرها را به این مناطق جذب کرد و با این کار می‌توان اشتغال پایدار ایجاد کرد.
وی تصریح کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده اگر فعالیت‌های گردشگری در مسیری که تعیین شده است حرکت کند در 3 سال آینده شاهد حضور مسافران در استان به خصوص در مسیرهای گردشگری جدید و تازه شناسایی شده استان خواهیم بود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code