موضوعات
چهارمحال بختياری

خروج اراضی کشاورزی از بن بست

نویسنده:
رئیس جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری از تعیین تکلیف۱۲ هزار هکتار از اراضی این استان خبرداد...
1396/06/08
رئیس جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری از تعیین تکلیف۱۲ هزار هکتار از اراضی این استان خبرداد.
ذبیح‌الله غریب به باشگاه خبرنگاران گفت: امسال پیش‌بینی می‌شود ۱۲ هزار هکتار از اراضی تداخلی استان در پلاک‌های مختلف تعیین تکلیف شود.
وی اظهار کرد: در سال 93 قانون حد نگار در مجلس تصویب شد و منابع طبیعی و جهادکشاورزی مکلف شدند در گرفتن سند اراضی با یک نرم‌افزار پیشرفته اسناد ثبتی، کاداستر، نقشه راه و تمام مستثنیات را تفکیک و نقشه مدون تعیین کنند.
غریب با بیان این‌که سال گذشته 4 هزار هکتار از اراضی استان حد نگاری شدند، افزود: برای امسال 40 هزارهکتارتعیین شده که تاکنون 20 هزار هکتار آن انجام شده است.
رئیس جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری با بیان این‌که برای اجرای حدنگاری 2/2 میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده است، بیان کرد: حد نگاری یکی از کارهای اصولی است که در شهرستان شهرکرد، فارسان و کیار اجرا می‌شود.
غریب با اشاره به اراضی تداخلی استان خاطرنشان کرد: سال گذشته 3 هزار هکتار از اراضی تداخلی در پلاک‌های مختلف تعیین تکلیف شد اما امسال پیش‌بینی می‌شود 12 هزار هکتار از اراضی تعیین تکلیف شود.
وی با بیان این‌که 120 هزار هکتار اراضی آبی در استان وجود دارد، گفت: تا پایان برنامه ششم توسعه تمامی اراضی باید تعیین تکلیف شود.
رئیس جهادکشاورزی چهارمحال وبختیاری با اشاره به وضعیت بارندگی دراستان تصریح کرد: سال 93 نسبت به سال 92 حدود 14 درصد، سال 93 نسبت به سال 94 حدود 15 درصد و سال 95 حدود 25 درصد کاهش بارندگی داشتیم و این نشان دهنده این است که دسترسی ما نسبت به منابع آبی محدود است و در حال حاضر 50 درصد قنات و 30 درصد چشمه‌های استان خشک است اما با روش‌های نوین باید میزان کشت و تولید افزایش یابد.
غریب با اشاره به برنامه‌های جهادکشاورزی ادامه داد: رفع تداخلات اراضی، هویت بخشی به اسناد کشاورزان، رفع مشکلات قضایی کشاورزان، اجرای برنامه کاداستر و توسعه باغ‌ها در اراضی شیب‌دار ار مهم‌ترین برنامه‌های جهادکشاورزی است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code