موضوعات
چهارمحال بختياری

خانه مسافر، نه مسافرخانه

نویسنده:
‌ شهر فرخشهر یک مکان گردشگری ناشناخته است که دارای مساجد قدیمی، عصارخانه، موزه آموزش و پرورش، لباس، غذاهای محلی و خانه‌های قدیمی با پتانسیل مناسب است...
1396/06/07
‌ شهر فرخشهر یک مکان گردشگری ناشناخته است که دارای مساجد قدیمی، عصارخانه، موزه آموزش و پرورش، لباس، غذاهای محلی و خانه‌های قدیمی با پتانسیل مناسب است.
به گزارش ایسنا، این شهر که در منطقه تنگ صیاد واقع است دارای ظرفیت بین‌المللی گردشگری است. این منطقه در سال 2015 در یونسکو به ثبت جهانی رسیده است و تنوع زیستی، جانوری و پوشش گیاهی بی‌نظیری دارد.
گفته می‌شود در این منطقه برای طرح‌های بومی‌گردی و طبیعت‌گردی مبتنی بر قابلیت‌های بومی محل تا سقف 100 میلیون تومان وام چهار درصد با همکاری صندوق کارآفرین امید داده می‌شود.
مطابق اعلام اداره میراث فرهنگی و گردشگری چهارمحال و بختیاری، سالانه نزدیک به 11 میلیون مسافر به استان سفر می‌کنند که به دلیل کمبود مکان‌های اقامتی و زیرساخت و خدمات مناسب ماندگاری آنان در استان کم است و امید که این مهم توسعه یابد.
به تازگی یک خانه مسافر در این شهر افتتاح شده است که تنها اقامتگاه مسافران در فرخ‌ِهر محسوب می‌شود. این مکان دارای سه اتاق و امکانات بهداشتی برای مسافران است و می‌توان از آن کاربردهای متفاوتی داشت و امکان برگزاری جشن‌های خانوادگی همانند جشن تولد نیز در این خانه مسافر وجود دارد.
گفته می‌شود اعتبار هزینه شده برای این اقامتگاه 30 میلیون تومان بوده است و دارای مساحت 340 متر مربع است. لباس سنتی این شهر با تلاش بسیار احیا شده است، چرا که برای اینکه مسافر در شهر بماند بایدجاذبه‌های شهر به خوبی معرفی شوند.  سازندگان این اقامتگاه هدف از تاسیس و ایجاد اقامتگاه برای مسافران در فرخشهر را جذب گردشگران عنوان می‌کنند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code