موضوعات
چهارمحال بختياری

استانداری نگرانی برخی روستاییان در دسترسی به اینترنت را مرتفع کرد

تمهیدات لازم برای ثبت نام یارانه نقدی در مناطق سخت گذر

نویسنده:
چهارمحال و بختياري استاني محروم و داراي 900 روستا در مناطق سخت گذر و جنگلي به دور از امكانات اوليه است، در اين شرايط است كه احتمال دارد بسياري از مردم اين استان در زمان اندك ثبت‌نام یارانه نتوانند نام خود را در سامانه رفاهي ثبت كنند و اين مهم از هم اكنون موجب نگراني مردم این مناطق شده است.
1393/01/26
استان چهارمحال و بختياري يكي از استان‌هاي جنوبي كشور در رشته كوه زاگرس است. اين استان در حدود 900 روستا در مناطق مختلف كوهستاني و جنگلي دارد كه هم‌اكنون بسياري از اين روستا در محروميت كامل بوده و از كمترين امكانات اوليه زندگي برخوردار هستند.به گزارش مهر، دولت در حالي گرفتن يارانه را منوط به ثبت‌نام اينترنتي كرده است كه مردم بسياري از روستاهاي اين استان حتي با اينترنت كمترين آشنايي ندارند. زمان اندك ثبت‌نام در كنار محروميت استان چهارمحال و بختياري اين احتمال را به‌وجود آورده است كه بسياري از نيازمندان واقعي يارانه نتوانند در زمان اندك ثبت‌نام يارانه، نام خود را در سامانه مربوطه درج كنند.يكي از كارگران استان چهارمحال و بختياري با اشاره به اين‌كه زمان ثبت‌نام بسيار محدود است، گفت: من با توجه به كد ملي خود بايد در روز25 فروردين ثبت‌نام كنم اما در همان روز شيفت‌كاري دارم و ازهم اكنون نگران ثبت‌نام شده‌ام.
«شبانيان» گفت: وقت ثبت‌نام بسيار كم است و بسياري از همكاران من در كارخانه نيز نگراني‌هاي مشابه من را دارند.وي با اشاره به اين‌كه بايد زمان ثبت‌نام افزايش پيدا كند، تأكيد كرد: زمان محدود يك روز براي ثبت‌نام با توجه به مشغله بسيار، زمان اندكي است و بايد دولت زمان ثبت‌نام را افزايش  دهد.
يكي ديگر از روستاييان استان چهارمحال و بختياري در اين باره گفت: در روستاي ما هيچ محلي براي ارائه خدمات اينترنت وجود ندارد و ما بايد خود را به مركز شهرستان برسانيم تا بتوانيم ثبت‌نام كنيم و بايد هزينه زيادي را متحمل شويم.وي ادامه داد: هم اكنون نگرانی اين را پيدا كرده‌ايم كه نتوانيم براي يارانه ثبت‌نام كنيم؛ با توجه به اين‌كه ما نيازمند گرفتن يارانه هستيم و با داشتن 4 فرزند زندگي براي ما بسيار سخت مي‌شود.

ثبت نام در همه روستاها
معاون برنامه‌ريزي استاندار چهارمحال و بختياري در گفت‌وگو با مهر درباره با نگراني‌هاي به وجود آمده در خصوص ثبت‌نام در روستاها با اشاره به اين‌كه تمهيدات لازم براي ثبت‌نام در تمام روستاهاي استان انديشيده شده است، عنوان كرد: ثبت‌نام مردم روستاهاي محروم كه اينترنت در دسترس ندارند توسط نيروهاي كميته امداد و شعب بهزيستي، دفاتر پيشخوان‌هاي دولت و پست بانك‌ها ودفاتر پليس +10 انجام مي‌شود.«اسماعيل عامري گلستان» با بيان اين‌كه هيچ‌كس نبايد نگراني در خصوص ثبت‌نام داشته باشد، تأكيد كرد: دولت راه لازم  براي ثبت‌نام را در اختيار همه مردم قرار داده است و جاي نگراني نيست.
وي در پاسخ به اين سؤال كه « آیا اينترنت استان جوابگوي ثبت‌نام همه مردم است ؟ »عنوان كرد: سرعت اينترنت استان چهارمحال و بختياري بالا است و مشكلي  وجود ندارد و استان آمادگي لازم براي ثبت‌نام يارانه‌ها  را دارد. وي گفت: هم اكنون در استان برنامه‌ريزي كامل براي جلوگيري از قطع خطوط اينترنت، تلفن و برق شده است و تمام نيروهاي ادارات خدمات‌دهنده درحالت آماده‌باش كامل براي جلوگيري از رفع قطعي احتمالي هستند.
وي با اشاره به اين‌كه ثبت‌نام در استان چهارمحال و بختياري همزمان با كشور از روز 20 فروردين آغاز شده عنوان كرد: ثبت‌نام تا پايان فروردين ادامه خواهد داشت و كساني که از ثبت‌نام جا بمانند تا پايان فروردين فرصت ثبت‌نام دارند.

 ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code