موضوعات
چهارمحال بختياری

تحول گردشگری چهارمحال و بختیاری

نویسنده:
با اعتبارات جدید برای توسعه زیرساخت‌ها، گردشگری چهارمحال و بختیاری متحول می‌شود...
1396/09/13
با اعتبارات جدید برای توسعه زیرساخت‌ها، گردشگری چهارمحال و بختیاری متحول می‌شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری به فارس گفت: درخصوص امکانات و ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در استان، تسهیلاتی در قالب بسته‌های حمایتی به متقاضیان واجد شرایط ارائه خواهد شد.
بهمن عسگری سوادجانی اظهارکرد: شهرستان سامان یکی از شهرستان‌های گردشگرپذیردراستان وحتی کشور محسوب می‌شود که در این راستا امکانات وتسهیلات برای خدمات دهندگان به مسافران وگردشگران درنظر گرفته می‌شود.

موارد استفاده از تسهیلات
وی با بیان اینکه این نوع تسهیلات درخصوص ایجاد هتل‌ها، مجموعه‌های بین راهی، کمپینگ، خانه‌های مسافر و سایرخدماتی که به مسافران وگردشگران ارائه خدمات می‌کنند پرداخت خواهد شد، افزود: این نوع حمایت‌ها درقالب چند نوع بسته حمایتی صورت خواهد گرفت که به مناطق شهری و روستایی ارائه خواهد شد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری ادامه داد: ارائه این نوع تسهیلات در مناطق روستایی با سود 6 درصد، یک‌سال دوره صاف، یک‌سال تنفس و به مدت 4 سال بازپرداخت خواهد بود.

تسهیلات در مناطق شهری
عسگری به ارائه تسهیلات در مناطق شهری اشاره و اظهار کرد: از طریق صندوق توسعه ملی می‌توانیم این نوع تسهیلات را پرداخت کنیم و در این راستا کسانی که دربخش گردشگری سرمایه‌گذاری می‌کنند، می‌توانند با نرخ سود 5 درصد، در مدت 6 سال از این نوع تسهیلات بهره‌مند شوند.
وی یادآورشد: سایرتسهیلات نیز ازطریق بانک عامل به افرادی که در حوزه صنایع دستی وگردشگری درحال فعالیت هستند پرداخت می‌شود و محدودیتی برای ارائه این نوع تسهیلات وجود ندارد.

حمایت ازصنایع دستی
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری چهارمحال وبختیاری با عنوان اینکه درحوزه صنایع دستی، تسهیلات ارزان قیمتی با نرخ سود 4 درصد به متقاضیان پرداخت خواهد شد، تصریح کرد: درحوزه مشاغل خانگی نیزاین نوع تسهیلات درحال پرداخت است وبه متقاضیان ارائه می‌شود.
عسگری سوادجانی خاطرنشان کرد: درحوزه میراث فرهنگی، افرادی که مایل هستند با ایجاد سفره خانه‌های سنتی وبا تغییرکاربری خانه‌های قدیمی که برای احداث اقامتگاه‌های بوم گردی دراین شهرستان تلاش کنند، می‌توانند ازاین نوع تسهیلات برخوردارشوند.

توسعه گردشگری
وی به زیرساخت‌های گردشگری ومسیرهایی که دسترسی به مقاصد گردشگری را رونق دهد، اشاره وبیان کرد: دراین راستا متقاضیان می‌توانند ازاعتبارات عمرانی این دستگاه برای ایجاد تسهیل این نوع مسیرها استفاده کنند. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: این سازمان آمادگی دارد ازتمامی امکانات برای توسعه گردشگری شهرستان سامان نهایت همکاری خود را داشته باشد.
عسگری به طرح جامع گردشگری استان اشاره کرد و افزود: این طرح از سال 1394 تهیه و به تصویب شورای برنامه ریزی استان رسیده است و سهم هر شهرستان نیز دز این طرح مشخص شده است.
وی به سفره خانه‌ها و مراکز خدمات دهنده‌ای که برای گردشگران مشخص شده است پرداخت و بیان کرد: دراین راستا سعی شده است که سرمایه‌گذاران بتوانند دربخش‌های مختلف به راحتی سرمایه گذاری کنند و شهرداران هرکدام ازشهرستان‌های استان نیزبتوانند درراستای برنامه‌های گردشگری، جذب گردشگر کنند.

بهسازی پل‌زمانخان
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری چهارمحال وبختیاری به خدمات وبهسازی‌های صورت گرفته درمجتمع تفریحی پل‌زمانخان اشاره واظهارکرد: آسیاب قدیمی درقسمت شمالی این مجتمع تفریحی مرمت وبازسازی شده است که همزمان با بهسازی این پروژه، محوطه‌سازی، دیوارچینی، تعبیه سرویس‌های بهداشتی و رنگ‌آمیزی نردبان‌های این مکان تفریحی تاکنون انجام شده است.
عسگری مرمت آرامگاه شاعرنامی دهقان سامانی را یادآورشد وتصریح کرد: دراین راستا سعی شده است نسبت به رونق‌بخشی محوطه این آرامگاه به عنوان یکی ازجاذبه‌های میراث فرهنگی این شهرستان، اقدامات لازم صورت گیرد.
وی درخصوص روستاهای هدف گردشگری دراین شهرستان افزود: در رابطه با ایجاد زیرساخت‌های گردشگری ازجمله ساحل‌سازی، توسعه محورهای گردشگری، ایجاد مسافرخانه وسفرخانه با درنظرداشتن اولویت درخصوص پرداخت خدمات وتسهیلات لازم بتوانیم درحوزه گردشگری این شهرستان گام برداریم.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code