موضوعات
چهارمحال بختياری

بخند سررک

نویسنده: پروین امامی خبرنگار استان‌ها
کوچه‌های سنگ‌فرش، خانه‌های سنگی و مردمانی با لباس بختیاری. این تصویری است...
1396/02/26
کوچه‌های سنگ‌فرش، خانه‌های سنگی و مردمانی با لباس بختیاری. این تصویری است که از روستای زیبای سررک در استان چهارمحال و بختیاری در خاطره آدمی نقش می بندد. سررک، روستایی است از توابع بخش ناغان شهرستان کیار در استان چهارمحال و بختیاری.
این روستا در دهستان مشایخ قرار دارد و بر اساس آخرین سرشماری‌ها جمعیت آن حدود 380 نفر است. این روستا در در منطقه‌ای عشایری واقع شده است و ساختار آن هم سنتی است و بافتی عشایری دارد. روستای سررک با قرار گرفتن در منطقه‌ای خوش آب و هوا در بیشتر روزهای سال میزبان مسافرانی است که می‌خواهند به دور از دغدغه‌های زندگی شهری، کمی در سکوت و آرامش روستا به سر ببرند.
البته این روستا، مانند روستاهای‌ هدف گردشگری نیست. در روستاهای هدف گردشگری، تا حد امکان سعی شده است تا امکانات کافی برای اقامت مسافران فراهم شود، اما در این روستا باید روی مهربانی مردم سررک حساب بازکنید. البته زندگی در روستا در گذشته رونق بیشتری داشته است.
گفته می‌شود عده‌ای از اهالی این روستا به دنبال کار به اصفهان و خوزستان مهاجرت کرده‌اند. سررک، پارک کوچکی دارد که بیشتر اجتماع چند وسیله بازی است که پای کوه نصب شده‌اند. اگر به این ناحیه بروید و در صورتی که خوش‌شانس باشید، صدای خنده و شادی بچه‌ها را می‌شنوید که سوار بر تاب یا در حال سرخوردن از سرسره دوستانشان را صدا می‌کنند یا جیغ‌های شادمانه می‌کشند. و این صداها در دل کوه می‌پیچد و بارها و بارها تکرار می‌شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code