موضوعات
چهارمحال بختياری

بانک‌ها پاسخگو باشند

نویسنده:
بانک‌های عامل باید نسبت به مشکل در جذب و پرداخت نشدن تسهیلات طرح رونق تولید به طرح‌ها و واحدهای تولیدی صنعتی و کشاورزی که از ابتدای امسال مصوب شده است، پاسخگو باشند...
1396/09/08
بانک‌های عامل باید نسبت به مشکل در جذب و پرداخت نشدن تسهیلات طرح رونق تولید به طرح‌ها و واحدهای تولیدی صنعتی و کشاورزی که از ابتدای امسال مصوب شده است، پاسخگو باشند. به گزارش ایرنا، «اقبال عباسی» استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان این مطلب در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید این استان افزود: بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی برای رفع مشکلات بیکاری و حمایت از تولید و رونق تولید در استان بیش از پیش تعامل داشته باشند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری نیز در این جلسه گفت: از ابتدای امسال تاکنون 498 طرح و واحد تولیدی، کشاورزی و صنعتی این استان برای دریافت تسهیلات در قالب طرح رونق تولید در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به تصویب رسیده است.
«سید نعیم امامی» اظهار کرد: 2 هزار و 9 میلیارد ریال تسهیلات طرح رونق به این تعداد طرح و واحد تولیدی از سوی بانک‌های عامل پرداخت می‌شود. به گفته وی، از این تعداد تاکنون 89 میلیارد و 300 میلیون ریال تسهیلات طرح رونق تولید به 21 طرح و واحد تولیدی از سوی بانک‌های عامل پرداخت شده است. امامی تصریح کرد: سال گذشته از محل تسهیلات رونق تولید 452 طرح و واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی، 2 هزار و 751 میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند.
وی گفت: سال گذشته 4 هزار و 280 میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی صنعتی و کشاورزی پرداخت شد که هزار و 529 میلیارد ریال از این میزان به صورت مستقیم از منابع بانکی و بقیه تسهیلات طرح رونق بود. امامی افزود: از ابتدای تشکیل ستاد تسهیل و رفع موانع تولید تاکنون (تیرماه 94 تاکنون) 216 جلسه تشکیل و 2 هزار و 398 مصوبه برای رفع مشکلات 300 طرح و واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی تصویب شد.

مهم‌ترین مصوبات ستاد تسهیل
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری ادامه داد: 33 درصد این تعداد مصوبه اجرا و 67 درصد در دست اقدام و پیگیری است. به گفته امامی، رفع مشکلات حمل و نقل، انرژی و فروش 4 واحد موجود کاشی و سرامیک در استان، تخصیص تسهیلات به 4 واحد موجود لوله سازی پلی اتیلن و تضمین خرید محصولات آنها از سوی جهاد کشاورزی از مهم‌ترین مصوبات ستاد تسهیل در استان است.
وی اظهار کرد: از مجموع واحدهای تولیدی و صنعتی در چهارمحال و بختیاری تنها 20 واحد بزرگ، 20 واحد متوسط و مابقی بنگاه و واحدهای کوچک محسوب می‌شود که مطابق مصوبه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید تسهیلات طرح رونق با هدف رونق تولید و ثبات اشتغال در این واحدها نیز امسال به آنها تعلق خواهد گرفت.
تسهیلات رونق تولید در صورتی به طرح و واحدهای تولیدی و صنعتی تعلق می‌گیرد که به واسطه آن حداقل 10 درصد اشتغال و 10 درصد میزان تولید افزایش یابد. در این نشست مشکلات تقسیط بدهی، استمهال و تأمین وثیقه برای 7 طرح تولیدی و صنعتی در استان بررسی و راهکار ارائه شد. مطابق گزارش‌های سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری 79 درصد واحدهای تولیدی استان شامل 800 واحد فعال و نیمه فعال و بقیه تعطیل است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code