موضوعات
چهارمحال بختياری

بازی‌های دانش آموزی در چهارمحال و بختیاری

نویسنده:
جشنواره بازی‌های بومی – محلی دانش‌آموزان در چهارمحال و بختیاری برگزار می‌شود. معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت: در کنار میزبانی مسابقات کشوری شنا و وزنه برداری دانش‌آموزان، جشنواره بازی‌های بومی - محلی با هدف ارائه نوع پوشش و غذای استان‌های مختلف کشور، در مجموعه ورزشی شهدا شهرکرد برگزار می‌شود...
1396/05/22
جشنواره بازی‌های بومی – محلی دانش‌آموزان در چهارمحال و بختیاری برگزار می‌شود.  معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت: در کنار میزبانی مسابقات کشوری شنا و وزنه برداری دانش‌آموزان، جشنواره بازی‌های بومی - محلی با هدف ارائه نوع پوشش و غذای استان‌های مختلف کشور، در مجموعه ورزشی شهدا شهرکرد برگزار می‌شود. خدایار قاسم‌پوردرگفت و گو با پانا با اشاره به اینکه درس تربیت بدنی از سال 1306 در مدارس تدریس می‌شود، اظهار کرد: با این قدمت 90 ساله هنوز تربیت بدنی جایگاه اصلی خود را پیدا نکرده است.
وی با بیان اینکه اکنون 600 دبیر تربیت بدنی در استان وجود دارد، افزود: حدود 54 درصد از این افراد دارای تحصیلات کارشناسی ارشد و بالاتر هستند. قاسم‌پور تصریح کرد: فضای ورزشی ایمن و تجهیزات مناسب در اختیار تمام مدارس استان قرار داده شده است.
وی با اشاره به برگزاری مسابقات ورزشی در رشته‌های مختلف در مدارس استان، تاکید کرد: از مجموع 180هزار دانش‌آموز استان، در سال تحصیلی 95 – 96، 90 هزار نفر معادل 50 درصد آنان در این مسابقات شرکت کردند که 26 هزار نفر از این تعداد به مرحله شهرستانی این مسابقات راه یافتند. قاسم‌پور ادامه داد: 4 هزار نفر از این تعداد نیز به مرحله استانی راه پیدا کردند و در نهایت 650 دانش‌آموز در قالب 48 تیم همراه مربیان، سرپرست و داور در مسابقات کشوری شرکت کردند. وی گفت: اکنون مسابقات قهرمانی کشور در سه رشته شنا و وزنه برداری با حضور 18 هزار دانش‌آموز از 11 استان به میزبانی چهارمحال و بختیاری در حال برگزاری است که این استان از نظر تعداد تیم شرکت کننده در رتبه سوم قرار دارد.
قاسم‌پور بیان کرد: این مسابقات یک فرصت استعداد یابی بزرگ برای کشف ورزشکاران نخبه است تا به فدراسیون مربوطه معرفی و در آن رشته ورزشی فعالیت خود را ادامه دهند. وی درادامه عنوان کرد: در کناراین مسابقات جشنواره بازی‌های بومی - محلی با هدف ارائه نوع پوشش و غذای استان‌های مختلف کشورتا 28 مرداد ماه جاری در مجموعه ورزشی شهدا شهرکرد برگزار خواهد شد.
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان تصریح کرد: به هر استان یک غرفه فرهنگی اختصاص داده می‌شود. قاسم‌پوراضافه کرد: سال گذشته میزبانی مسابقات دوومیدانی دانش‌آموزان دراین استان با کیفیت مطلوب برگزارشد وبه همین دلیل سرپرستی اعزام تیم دوومیدانی کشور درمسابقات جهانی به چهارمحال و بختیاری داده شد که در تیرماه سال جاری این تیم به مسابقات فدراسیون جهانی دانش‌آموزی (‌ای اس اف) در کشور فرانسه اعزام و عنوان پر افتخار قهرمانی جهان را کسب کردند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code