موضوعات
چهارمحال بختياری

افزایش کتابخانه‌های چهارمحال و بختیاری

نویسنده:
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری از توسعه فضای کتابخانه ای استان خبرداد...
1396/06/06
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری از توسعه فضای کتابخانه ای استان خبرداد.
جعفر مردانی در گفت‌و‌گو با ایسنا تصریح کرد: بخشی از اعتبار لازم به منظور احداث ساختمان کتابخانه بعثت فرخشهر در شهرستان شهرکرد از محل اعتبارات توسعه متوازن اختصاص می‌یابد.
وی یادآور شد: تا زمان ساخت و بهره‌برداری از ساختمان جدید کتابخانه بعثت فرخشهر باید مکان دولتی بلااستفاده یا ساختمان مناسب اجاره ای در اختیار این کتابخانه قرار گیرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: با اختصاص یک میلیارد ریال اعتبار استانی به منظور تکمیل قسمتی از ساختمان مسجد امام رضا (ع) سامان کتابخانه شهید جعفرزاده این شهر به مدت 15 سال در آن مسجد مستقر می‌شود.
وی گفت: قسمتی از ساختمان مسجد امام رضا (ع) سامان که قرار شد کتابخانه شهید جعفرزاده این شهر در آن مستقر شود تا دهه فجر امسال تکمیل، قفسه بندی و بهره‌برداری می‌شود.
مردانی تأکید کرد: تجهیز کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری یکی از مهمترین نیازهای فرهنگی این استان محسوب می‌شود.
فرماندار شهرستان شهرکرد نیز گفت: امسال سه میلیارد و 100 میلیون ریال اعتبار برای کتابخانه‌های عمومی این شهرستان اختصاص یافت.
حمید ملک پور دهکردی تصریح کرد: از این مبلغ 11 میلیارد ریال برای کتابخانه عمومی نابینایان، یک میلیارد و 500 میلیون ریال برای کتابخانه حافظ و 500 میلیون ریال برای سایر کتابخانه‌های عمومی شهرستان شهرکرد اختصاص پیدا کرده است.
وی افزود: مدیران کل دستگاه‌های اجرایی چهارمحال و بختیاری، خیران و افراد دیگر می‌توانند کتاب‌های شخصی مازاد بر نیاز خود را به کتابخانه‌های عمومی استان اهدا کنند.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: بیش از 800 هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های عمومی استان وجود دارد.
فرهاد خلیل مقدم اظهار کرد: از این تعداد کتاب 90 هزار جلد مخصوص کودکان و 56 هزار جلد کتاب‌های کمک درسی است.
وی یادآور شد: از برخی کتاب‌های نویسندگان محلی چهارمحال و بختیاری تنها یک جلد در برخی کتابخانه‌های عمومی استان وجود دارد.
خلیل مقدم تأکید کرد: بسیاری کتاب‌های موجود در کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری فرسوده و نیازمند جایگزینی است.
در سال گذشته بیش از 200 عنوان کتاب از سوی محققان ، نویسندگان و شاعران چهارمحال و بختیاری چاپ و منتشر شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code