موضوعات
چهارمحال بختياری

جوانان فارساني ديگرنيازبه مسافرت براي شنا كردن ندارند

افتتاح استخر شنا بعد از 8 سال

نویسنده:
سال‌ها جوانان ونوجوانان شهرستان فارسان براي لذت بردن از تفريحات آبي و انجام دادن ورزش شنا مجبور به مسافرت به مركز استان بودند و از استخرهاي شناي مركز استان با صرف هزينه‌هاي بسياراستفاده مي‌كردند كه اكنون با افتتاح استخر شناي اين شهرستان ديگر مجبور به سفر نيستند و در محل زندگي خود از استخر شنا بهره‌مي‌گيرند.
1393/03/26
به گزارش مهر، شهرستان فارسان ازشهرستان‌هاي بزرگ استان و يكي از پرمسافرترين شهرستان‌هاي چهارمحال و بختياري به شمار مي‌رود.  در شهرستان فارسان مراكز آموزشي مهمي همچون دانشكده هنر دانشگاه شهركرد و دانشگاه علمي  - كاربردي و دانشگاه آزاد واقع است كه هر ساله دانشجويان بسياري از نقاط مختلف كشور در اين شهرستان درس مي‌خوانند.
اين شهرستان داراي جوانان با استعداد و ظرفيت بسياري است و اكنون اين شهرستان در بسياري از ورزش‌ها از جمله بسكتبال، ورزش زورخانه‌اي و فوتسال در استان و كشور حرف براي
گفتن دارد.
شهرستان فارسان مدت زيادي بود كه استخر شنا نداشت و جوانان و نوجوانان اين شهرستان با وجود خطرات بسيارو صرف هزينه‌هاي زياد به مركز استان سفر مي‌كردند و از استخرهاي شناي شهركرد مانند استخر شناي شهيد فاضل يا استخر شناي شهداي شهركرد استفاده مي‌كردند.
اين مهم از طرفي نيز موجب شده بود كه استخرهاي شناي شهركرد شلوغ شوند و نارضايتي‌هايي نيز ايجاد شود.
اكنون با افتتاح استخرشناي شهرستان فارسان جوانان اين شهرستان به راحتي مي‌توانند دراستخر اين شهرستان شنا كنند و فعاليت‌هاي ورزشي خود را به راحتي انجام دهند و آموزش شنا نيز در اين شهرستان براي همه رده‌هاي سني انجام مي‌شود.  فرماندار فارسان در اين‌باره گفت: مراحل ساخت استخرشناي فارسان ازسال 86 در اين شهرستان آغازشد و اكنون اين استخر به بهره‌برداري رسيده است و جوانان، نوجوانان و بزرگسالان اين منطقه به راحتي مي‌توانند از اين استخرشنا بهره‌مند شوند.
«فيروزاحمدي» افزود: اين استخر شنا با اعتبار 1850 ميليون توماني ساخته شده و به بهره‌برداري رسيده است.
وي بيان كرد: اين استخرشنا يكي ازمجهز‌ترين استخرهاي كشور با استانداردهاي به روز و داراي امكانات خوب ومناسب است.
وي ياد آورشد: اين استخرشنا داراي 2 سوناي خشك و بخار مجزا نيز است كه مردم منطقه به راحتي مي‌توانند از آنها استفاده كنند.
مدير ورزش و جوانان شهرستان فارسان نيز در اين‌باره گفت: زمينه توسعه ورزش شنا در شهرستان فارسان با راه‌اندازي استخر ميسر شده است.  «تورج نظيفي» عنوان كرد: اكنون با ايجاد استخرشنا وبهره‌برداري از آن زمينه استعداديابي ورزش شنا و ديگر ورزش‌هاي آبي درشهرستان امكان پذيراست و بايد درمسيرتوسعه ورزش‌هاي آبي در اين شهرستان تلاش كرد.
وي اظهاركرد: روزهاي زوج تعلق به خواهران و روزهاي فرد تعلق به آقايان دارد و بايد جوانان و نوجوانان در خصوص استفاده از اين استخر شنا با توجه به شلوغي در حال حاضر استخر برنامه‌ريزي كنند و به مرور مراجعه كنند  تا سرويسدهي خوبي داشته باشيم.
وي در ادامه با اشاره به اين‌كه توسعه زيرساخت‌ها نقش اصلي در توسعه رشته‌هاي ورزشي دارد، بيان كرد: با ايجاد مراكز اختصاصي هر ورزش مي‌توان زمينه را براي رشد و توسعه آن ورزش فراهم كرد.
مدير ورزش وجوانان شهرستان فارسان ادامه‌داد: اكنون فارسان يكي از شهرستان‌هاي مهم چهارمحال و بختياري است كه در بسياري از ورزش‌ها توانسته مقام‌هاي قهرماني كشوري را كسب كند.
نظيفي تأكيد كرد: اكنون دوره‌هاي آموزشي ورزشي مختلفي درتابستان براي جوانان و نوجوانان از سوي هيأت‌هاي ورزشي برنامه‌ريزي شده است و در دستور كار است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code