موضوعات
چهارمحال بختياری

اعتبارات جدید گردشگری

نویسنده:
17 میلیارد تومان سرمایه گذاری در حوزه گردشگری چهارمحال و بختیاری جذب شد...
1396/08/22
17 میلیارد تومان سرمایه گذاری در حوزه گردشگری چهارمحال و بختیاری جذب شد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری با اعلام این خبر به مهر گفت: این حجم سرمایه گذاری در راستای راه اندازی اقامتگاه‌های بوم گردی، هتل‌ها، مرمت خانه‌های تاریخی، مجتمع‌های گردشگری و ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در استان جذب شده است.
بهمن عسگری سوادجانی از رشد 100 درصدی اردوگاه‌های گردشگری در استان خبر داد و گفت: درحالی که تا قبل از دولت یازدهم اردوگاه گردشگری در استان نداشتیم، اما تا پایان مهرماه امسال تعداد اردوگاه‌ها در استان به 12 مجموعه رسیده است.
وی از رشد 670 درصدی خانه‌های مسافر در استان خبر داد و گفت: تا سال 92، 21 خانه مسافر در استان فعال بود، اما اکنون تعداد خانه‌های مسافر در استان به 141 خانه افزایش یافته است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خاطرنشان کرد: همچنین تا قبل از دولت هیچگونه اقامتگاه بوم گردی در استان وجود نداشت، اما ازسال 92 تاکنون 11 اقامتگاه دراستان ایجاد شده است.
عسگری سوادجانی افزود: درمجموع طی فعالیت دولت برای 4 هزار و 987 نفر در 3 بخش میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اشتغالزایی شده است.
چهارمحال و بختیاری که به تازگی از آن با عنوان برند بوم گردی کشور یاد می‌شود، دارای ظرفیت‌های بی بدیلی در حوزه گردشگری بویژه گردشگری طبیعی است که می‌تواند برند معتبر و منحصر به فردی از گردشگری طبیعی را در کشور و همچنین در عرصه بین الملل به خود اختصاص دهد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code