موضوعات
چهارمحال بختياری

ارتباطات در چهارمحال و بختیاری آسان می‌شود

نویسنده:
مدیرعامل شرکت مخابرات چهارمحال وبختیاری گفت: 292 سایت پوشش دهی شبکه موبایل امسال از سوی این شرکت در استان اجرا و راه اندازی می‌شود...
1395/04/06
مدیرعامل شرکت مخابرات چهارمحال وبختیاری گفت: 292 سایت پوشش دهی شبکه موبایل امسال از سوی این شرکت در استان اجرا و راه اندازی می‌شود.
به گزارش همشهری، حسن آقایی در شورای اداری شرکت مخابرات چهارمحال وبختیاری اظهارکرد: از این تعداد سایت پوشش‌دهی شبکه تلفن همراه، 160 سایت 2G و خدمات جدید تلفن همراه نیز 66 سایت 3G و 66 سایت 4G راه اندازی می‌شود.
به گفته وی، طی امسال در 122 نقطه راه اندازی سایت‌های جدید نیز شبکه فیبر نوری و در 20 نقطه افزایش پهنای باند اجرا می‌شود.
آقایی گفت: این سایت‌ها تحت پوشش فاز 7 و با هدف افزایش کیفیت خدمات و ارتقای وسعت پوشش دهی شبکه تلفن همراه اجرا می‌شود.
وی با بیان این‌که شرکت مخابرات چهارمحال و بختیاری طی چند سال اخیر 60 میلیارد ریال از مردم طلبکار است، افزود: با تلاش کارکنان شرکت مخابرات استان با فعال کردن برنامه‌ها و طرح‌های مختلف برای افراد زیرپوشش خدمات این شرکت به دنبال بازگشت طلب از مردم هستیم.
مدیرعامل شرکت مخابرات استان ادامه داد: مطابق برنامه ریزی‌های انجام شده امسال 63درصد سهم بازار در شرکت مخابرات استان برآورد شده است.
آقایی تصریح کرد: برای رسیدن به هدف تجارت الکترونیک باید یک میلیون پورت جدید در استان واگذار و درآمد بخش دیتای شرکت دو برابر اکنون شود.
به گفته وی، تغییر تعرفه‌ها از سوی شرکت مخابرات کشور فضای جدیدی را برای این شرکت فراهم کرده است که اگر از فرصت و فضای رقابت پیش آمده به خوبی استفاده نشود به عنوان تهدیدی برای شرکت مخابرات محسوب می‌شود.
وی ادامه داد: با توجه به این‌که بخش زیادی از درآمد خانوارها در زمینه ارتباطات و استفاده از شبکه‌های ارتباطی تلفن همراه هزینه می‌شود باید برنامه‌ها و اهداف شرکت مخابرات به این سمت و سو سوق یابد و با ارائه خدمات نوین در این راستا به مشتریان حرکت کند.
آقایی،با بیان این‌که هر چند سال یکبار باید تجهیزات استفاده شده در شرکت مخابرات تعویض و به روز شود، گفت: تجهیزاتی که برای شرکت مخابرات خریداری و استفاده می‌شود باید به روز و دارای استانداردهای نوین تکنولوژی باشد تا بتوان از حداکثر عمر مفید آنها استفاده کرد. به گفته وی، 670روستا و آبادی در استان دارای ارتباط تلفنی است و حدود 70 درصد ارتباط تلفن ثابت در استان به شبکه همراه اول است.
اکنون ضریب نفوذ تلفن ثابت در چهارمحال و بختیاری حدود 28 درصد و تلفن همراه 92درصد است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code