موضوعات
چهارمحال بختياری

ادامه ساخت سد ونک

نویسنده:
وضعیت اجرای طرح سد ونک تا یک ماه آینده مشخص می‌شود...
1396/05/16
 وضعیت اجرای طرح سد ونک تا یک ماه آینده مشخص می‌شود.
استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: باید وضعیت اجرای طرح سد ونک تا یک ماه آینده مشخص و تعیین تکلیف و در آن تأمین آب آشامیدنی تا افق 1425 لحاظ شود.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، قاسم سلیمانی دشتکی در نشست با تعدادی از کارشناسان وزارت نیرو در خصوص پیگیری آخرین وضعیت اجرای طرح سد ونک، با اشاره به این‌که بحث اجرای این طرح از دهه 70 آغاز شد، اظهار کرد: اجرای این طرح به طور جدی از سال 92 در دستور کار قرار گرفت.
وی تأمین آب آشامیدنی، صنعت و کشاورزی استان به ویژه در شهرستان لردگان و احیای دشت بزرگ خانمیرزا در این شهرستان را از مهم ترین اهداف اجرای این طرح عنوان کرد.
سلیمانی دشتکی افزود: باید اجرای سریع تر طرح سد ونک در برنامه‌های اولویت دار وزارت نیرو قرارگیرد.
وی گفت: حضور بخش خصوصی در نیروگاه‌های برق آبی مطلوب بوده که روند طولانی کاغذ بازی آنان را در زمینه سرمایه گذاری دلسرد کرده است.
سلیمانی دشتکی ادامه داد: جلوگیری از فرونشست بیشتر زمین، رفع تشنگی مردم، احیای دشت‌های کشاورزی و مدیریت بهینه در منابع و مصارف آب ازمهم ترین دلایل اجرای طرح‌های آبی در کشور و چهارمحال و بختیاری است.
در ادامه نشست، نماینده مردم شهرستان لردگان در مجلس، اظهار کرد: باید طرح سد ونک در سال97 دارای ردیف بودجه ای مستقل قرار گیرد.
محمد خالدی گفت: مشکلات ناشی از خشکسالی، کاهش منابع آب و افت سفره‌های زیرزمینی موجب شوری آب چاه‌ها در شهرستان لردگان و به ویژه منطقه خانمیرزا شده است.
وی با اشاره به این‌که تامین آب آشامیدنی این شهرستان با مشکل جدی مواجه شده است، تصریح کرد: ضرورت اجرای طرح سد ونک برای همگان مشخص شده است.
  خالدی خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح، آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برای ساکنان حداقل 134 روستای این شهرستان فراهم خواهد شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code