موضوعات
چهارمحال بختياری

اختراع گرم‌كن شیشه‌شوی خودرو

نویسنده:
دانشجوی دانشگاه شهركرد موفق به ساخت سیستم گرم‌كن شیشه‌شوی خودرو با استفاده از دو حسگر و یك سیم گرم‌كننده در مسیر جریان آب شد...
1396/07/12
دانشجوی دانشگاه شهركرد موفق به ساخت سیستم گرم‌كن شیشه‌شوی خودرو با استفاده از دو حسگر و یك سیم گرم‌كننده در مسیر جریان آب شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهركرد، الهام شجاعی دانشجوی رشته‌ ریاضی كاربردی دانشگاه شهركرد این دستاورد را پس از 3 سال ثبت ملی کرد.
این دستگاه به نوعی برف‌پاك‌كن نجات بوده و یك سیستم گرمایشی به منظور جلوگیری از انجماد آب، از مخزن ذخیره تا ورودی به نازل‌های آب‌پاش با استفاده از برق خودرو است.
سیستم گرم‌كن شیشه‌شوی خودرو زیر مجموعه‌ بخش مكانیكی خودرو بوده و به گونه‌ای طراحی شده كه آب مخزن توسط پمپ كوچكی با كمك شیلنگ به نازل‌های آب‌پاش منتقل می‌شود و پس از قرارگیری روی شیشه، عملیات تمیز كردن شیشه صورت می‌گیرد.
این عملیات در فصل سرد به‌ویژه در مناطق سردسیر كه یخ زدن آب موجب اختلال در عملكرد برف‌پاک‌کن خودرو می‌شود، حائز اهمیت زیادی است و می‌تواند مانع از مختل شدن عملكرد سیستم شیشه‌شوی خودرو، كاهش میدان دید و خطر تصادف شود.
این اختراع با عنوان «سیستم گرم‌كن شیشه‌شوی خودرو با استفاده از دو حسگر و یك سیم گرم‌كننده در مسیر جریان آب» با شماره ثبت 87779 در اداره‌ ثبت اختراع سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به ثبت رسیده است و همچنین با دارا بودن قابلیت ساخت و استفاده، گامی خلاقانه در راستای ایجاد شرایط ایمن برای راننده و سرنشینان است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code